Starostlivosť o šperky

Starostlivosť o bižutériu

 Bižutéria je určená na príležitostné nosenie a nemá rovnaké vlastnosti ako šperk zo zlata či striebra. Pôvodný vzhľad  výrobku zachováte, ak zabránite jeho styku s vodou, parfumom a lakom na vlasy.Kontakt s ľudským potom môže niekedy zareagovať  a vzhľad zakúpeného výrobku sa môže zhoršiť. Komponenty použité na  výrobu bižutérie sú bez použitia niklu, takže pravdepodobnosť alergickej reakcie je minimálna. Ak by i napriek tomu prišlo k podráždeniu pokožky, výrobok neodporúčame ďalej nosiť.

Bižutéria je krehká a pri neopatrnom zaobchádzaní sa veľmi ľahko poškodí čiže ju chráňte pred kontaktom s tvrdými predmetmi.Odkladajte ju pred sprchovaním, kúpaním, umývaním riadu a podobnými činnosťami, pri ktorých šperk prichádza do styku s vodou, aby neprišlo k poškodeniu povrchovej úpravy jednotlivých dielov.

Šperky odkladajte pred spaním, pri športovaní alebo inej fyzickej námahe, zabránite tým mechanickému či povrchovému poškodeniu výrobku.Vyhýbajte sa kontaktu s chemickými prostriedkami. Pôsobenie parfúmov, vôní, morskej vody, krémov, chlóru a iných chemikálií môže spôsobiť poškodenie povrchovej úpravy šperkov.

Čistenie bižutérie:

  •  Bižutériu odporúčame pravidelne čistiť
  •  Kovové časti odporúčame podľa potreby ošetriť preleštením jemnou mäkkou tkaninou alebo čističom kovov
  •  Ak sú šperky veľmi znečistené, odporúčame zveriť túto prácu odborníkovi

Starostlivosť o šperky z chirurgickej ocele

Všetky šperky z chirurgickej ocele (retiazky, prstene, prívesky, náušnice) sú vyrobené z prvotriednej ocele Stainless Steel typ 316L alebo 304L.Nespornou výhodou oceľových šperkov je hlavne vlastnosť, že neoxiduje a nečernie,nehrdzavie a nespôsobuje alergické reakcie kože.

Šperky z chirurgickej ocele nevyžadujú takmer žiadnu starostlivosť. Ak sa šperk dostane do styku so špinou, treba ho očistiť v čistej vode, prípadne s mydlom a dobre prepláchnuť. Pri šperkoch, ktoré majú v sebe vlepený zirkón alebo iný kamienok, treba postupovať opatrne.

Pozor však na to, aby šperk neprišiel do styku s chemickými látkami a nepoškodil sa (napr. chemickými čistiacimi prostriedkami, v termálnych alebo prírodných vodách, atď.).

Pozor aj na mechanické poškodenie. Aj keď sú šperky z chirurgickej ocele pevnejšie ako iné šperky (strieborné, bižutéria), aj tak nie sú nepoškriabateľné.Ak má šperk usadené nejaké kamienky (napr. zirkón), je potrebné dávať pozor, pretože kamene sa do šperku usadzujú alebo lepia. Preto odporúčame takéto šperky, alebo šperky, ktoré sú prípadne pokované mosadzou dávať dolu pri kúpaní, umývaní riadu či pri vykonávaní prác, kde by sa mohol šperk poškodiť, poškriabať, alebo inak znehodnotiť.

Aplikácia 3D nechtov

Príprava na aplikáciu:

  • Nechty treba vyčistiť od lakov, prípadnej mastnoty alebo iných nečistôt.
  • Ak sú Vaše nechty vyčistené, zatlačte kožtičku a nechty sú pripravené na aplikáciu.

Aplikácia:

  • Vyberte správnu veľkosť umelých nechtov.
  • Ak je to potrebné, použite pilník na upravenie okrajov umelých nechtov.
  • Naneste dostatočné množstvo lepidla.
  • Zatlačte umelý necht na svoj vlastný a podržte zopár sekúnd.

 Ako odstrániť nalepené nechty:

  • Nepoužívajte silu na ztrhnutie nechtov, aby nedošlo k požkodeniu Vášho vlastného.
  • Namočte nechty v teplej vode po dobu 10-15 minút.
  • Jemne zlúpnite od okraja.

Aplikácia zdobených tipov

Nalepte tipy na špičku prírodného nechta. Nepilnikujte prechod medzi prírodným nechtom a tipom. Tipy len jemne zmatnite blokom (bufferom). Následne aplikujte UV gél obvyklým spôsobom.Tipy sú vhodné na modeláž gélom aj akrylom.

Ak nemáte potrebné pomôcky na aplikáciu zdobených tipov, odporúčame vyhľadať profesionálny nechtový salón, kde Vám ich aplikujú.